Furšets – lieliska izvēle cienastam

Ja pie galda jāpulcē prāvāks pulciņš viesu, tad labs risinājums ir furšeta galds – plaša sortimenta uzkodas katrai gaumei. Furšets – vienmēr laba izvēle.

Ar smalko franču vārdu „furšets” parasti apzīmē galda klājumu, kad viesu brīvai izvēlei tiek piedāvāts bagātīgs auksto un dažreiz arī silto uzkodu klāsts, no kura katram izvēlēties sev tīkamāko, uzlikt uz šķīvja un doties tālāk, atvēlot vietu pie furšeta galda nākamajiem kārumu tīkotājiem. Pie furšeta galda nesēž, bet uzcienājas. Turklāt furšeta ēdienkartē iekļauti arī augļi, deserts un siera izlase, kas ļauj katram izvēlēties sev tīkamāko našķi un nesekot kādiem priekšrakstiem par to, kādā secībā ēdiens baudāms un cik ilgi pie furšeta galda uzturēties. Izsmalcināts furšets labākai svētku noskaņai.

Furšets Rīgā
Furšeta ēdienkarte
Furšets
Furšeta galds

Labs Furšeta galds

Labam furšeta galdam jābūt gan pievilcīgam – skaisti dekorētam, gan arī parocīgam, proti, tādam, pie kura katram viegli sevi apkalpot. Mēs piedāvājam kā vienu, tā otru. Mūsu speciālisti, ar Jums vienojoties, izvēlēsies gadījumam atbilstošāko furšeta dekorējumu, kas greznos telpu un būs kā uzmanības apliecinājums aicinātajiem viesiem. Vienlaikus mums ir pietiekama pieredze, lai furšeta galda piederumus un ēdienus izkārtotu tā, lai tie būtu viegli paņemami un pārskatāmi – sākumā vieglās uzkodas, tad sātīgāki ēdieni, bet atsevišķi deserts, siers un augļi. Furšeta ēdienkarte pieļauj dažādas atkāpes, un mēs esam atvērti Jūsu vēlmēm, tostarp vienojoties par furšeta ēdienu piegādi ar vai bez klājuma, dekorējumu vai arī apkalpošanu pie galda, jo, kā zināms, kad pirmais izsalkums remdēts, furšeta galds bieži vien ir jāsakārto un jāpapildina, lai tas nezaudētu savu pievilcību.

Mēs esam gatavi furšeta galdu klāt kā Jūsu izvēlētā vietā, tā arī palīdzēt tādu piemeklēt. Furšetam ir piemērotas kā greznas zāles, tā atturīgas telpas. Furšeta ēdienkarte nav mazāk svarīga par dekorējumu – gan ēdiena noformējumu traukos, gan furšeta galda un telpas noformējumu, saskaņojot, piemēram, krāsās ziedus un piemeklējot sveces, kas atbildīs furšeta pasākuma raksturam. Mēs palīdzēsim Jums uzklāt furšeta galdu gan greznās viesībās, gan lietišķā korporatīvā pasākumā, pat piemeklēsim atbilstošu furšeta ēdienkarti pasākumam brīvā dabā.

Kas ir furšets?

Dažam vārds furšets šķiet ļoti smalks, citam pārāk neierasts mūsu valodai. Dažs furšetu saista ar zviedru galdu, cits – ar ambiciozi klātu galdu svinīgā pieņemšanā. Ja skatāmies vēsturē, furšets pie mums atceļojis no krievu valodas, kur tas savukārt pārņemts no franču valodas, kurā fourchette nozīmē – dakšiņa! Jā, parasta dakšiņa! Pareizāk sakot, gandrīz parasta. Ar tādu gadsimtu senā pagātnē pa kumosiņam vien francūži baudīja brokastis, uz dakšiņas uzdurot pa gabaliņam vai šķēlītei viegla, izmeklēta brokastu ēdiena. Tie, kas varēja atļauties nesteidzīgi baudīt ne tikai pirmās, bet arī otrās brokastis, tās arī sāka dēvēt par furšetu un to pārvērta īstās kulinārās izpriecās. Guvis popularitāti arī diplomātu aprindās, furšets piedāvāja krietnāku maltīti – aukstās uzkodas, izmeklētus viegli paņemamus ēdienus pie bufetes galda. Mūsdienās ar furšetu saprot vieglu maltīti pie bufetes galda, turklāt furšeta ēdienkartē ir ne tikai sāļie ēdieni, bet arī saldumi, ar kuriem katrs pēc savas izvēles cienājas.

Furšeta galds – Kad vislabāk izvēlēties furšeta galdu?

Furšets ir labs risinājums, ja ar izmeklētu ēdienu īsā laikā jāpacienā liels skaits viesu, piemēram, korporatīvā pasākuma, konferences dalībnieki, ja vēlama ir cilvēku komunikācija dažādās grupās, kas pie pusdienu galda ir apgrūtinoši, pat neiespējami. Furšeta galds nepiesaista ilgstoši viesus vietai, un pie tā nav arī tukšu vietu – kā gadījumā, kad viesi neierodas vai agrāk atstāj viesību vietu, aiz sevis atstājot tukšas krēslu rindas un neērtības sajūtu kā viesos, tā viesību rīkotājos. Furšeta gadījumā apmierināti būs kā tie, kas nevar pasākumam atvēlēt daudz laika, piemēram, tādas bieži ir augstas amatpersonas, tā arī tie, kas labprāt uzkavējas ilgāk un kavējas nesteidzīgās sarunās, pa brīdim izvēloties kādu našķi no furšeta galda. Te gan jāpadomā par atsevišķu telpu vai zāles daļu ar krēsliem un galdiem, kur piesēst, ja saruna ieilgst, kājas piekūst vai arī vecums liek sevi manīt. Tas būs patīkams uzmanības apliecinājums no furšeta rīkotāju puses. Mēs varam piedāvāt arī savu risinājumu piemērotu mēbeļu īrei furšeta pasākumam.

Furšets ikvienai gaumei – VisiĒdieni.lv. Sazinies un mēs piemeklēsim labāko risinājumu.

Furšeta galds – Ko likt furšeta galdā?

Furšeta galdā tradicionāli tiek celti putna gaļas un zivs gabaliņi, pastēte, šķēlītēs sagriezta vai sarullēta gaļa, marinēti dārzeņi, siers. Iecienīta furšeta uzkoda ir laša šķēlītēs ierullēts maigs siera krēms, sāļie groziņi ar siera salātiem, kā arī garneles mīklā un citas sāļās uzkodas, tostarp sāls standziņas un marinēti dārzeņi. Uz furšeta galda pieļaujami ir arī sātīgāki ēdieni, piemēram, siltās uzkodas – baklažānu rullīši, ar kausētu sieru pildīti šampinjoni, svaigi grauzdētas maizītes vai citi kārumi. Vienlaikus furšeta galdā tiek celts arī deserts – kūciņas un saldie cepumi. Tiesa, tie jāizkārto atsevišķā furšeta galda daļā. Furšeta ēdienkartē netrūkst arī augļu, vienīgais priekšnoteikums – tiem jābūt tā sagrieztiem, lai būtu viegli paņemami.

Dzērieniem furšeta reizē vislabāk atvēlēt atsevišķu galdu, bet, ja tas nav iespējams, tad tos vajadzētu izvietot vienā galda galā, protams, tuvumā jābūt arī glāzēm un tasītēm. Furšeta dzērienu sortimentā vajadzētu būt spirdzinājumam dažādām gaumēm, tostarp negāzētam ūdenim un kafijai. Pēc Jūsu vēlmes mēs parūpēsimies arī par furšeta dzērienu galdu.

Furšeta ēdienkarti ietekmē ne tikai iemesls – svinīgāks vai lietišķāks –, kura dēļ viesi pulcējušies, bet arī gadalaiks. Mūsu furšeta ēdienkarte ir elastīgi pakārota sezonālajiem produktiem un svētkiem, savukārt mūsu speciālistiem ir pieredze furšeta galda klāšanā, un viņi labprāt tajā dalīsies, iesakot katrai furšeta reizei labāko risinājumu un uzmanīgi ieklausoties Jūsu furšeta galda vēlmēs. Mēs klājam arī tematiskus furšeta galdus – piemēram, medniekiem un veģetāriešiem, bērniem un kāzu viesiem. Laulību gadījumā furšets ir pieklājīgs žests pret viesiem, ja greznu kāzu vietā plānots ceļojums.

Furšets, kas Jūsu viesus priecēs. Furšets? Piesaki šeit.

Individuāli izstrādāts furšets. Neaizmirstams furšeta galds Jūsu svētkiem. Tikai labākie ēdieni un produkti – VisiĒdieni.lv