Medus produkti – garda un veselīga izvēle.

Medus ir gards, veselīgs un dabīgs produkts. Tieši tāds, kāda kārojas šodienas steidzīgajam cilvēkam, kas vēlas dzīvot veselīgi un saskaņā ar dabu, bet tā, lai tas neprasītu daudz laika, sniegtu ikdienā tik nepieciešamo enerģiju un vienlaikus baudu.

Mūsu piedāvātais medus ir ekoloģiski tīrs un bez konservantiem. Mēs to iepērkam no Latvijas labākajām zemnieku saimniecībām, kuru biškopji zina savu arodu. Mūsu piedāvājumā ir ne tikai dažādu ziedu medus atšķirīga tilpuma iepakojumā, bet arī citi medus izstrādājumi – ziedputekšņi un bišu maize. Jums atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko produktu un to pasūtīt mūsu interneta veikalā. Mēs gaidīto saldo kārumu Rīgā un Rīgas apkārtnē piegādāsim līdz pat namdurvīm.

Kā zināms, jau mūsu senči zināja likt lietā medu – bišu produktu, kurš izrādījās ne tikai pasakaini salds, bet arī veselībai noderīgs. Viņi neko nezināja par uztura bagātinātājiem, bet tādus, izrādās, ikdienā lietoja. Viens no efektīvākajiem izrādījās tieši medus, kā arī citi bišu saimes sagādātie produkti – ziedputekšņi un bišu maize. Tie stiprināja organismu garajos ziemas mēnešos un pavasarī sniedza vajadzīgo enerģiju, lai apsētu laukus un paveiktu citus neatliekamus darbus.

Par to, ka medus ir veselīgs, neviens nešaubās. Šķēpi tiek lauzti vienīgi par to, cik tas ir vērtīgs. Vieni apgalvo, ka medū ir simt mūsu organismam nepieciešamu vielu, citi turpretim pieturas pie uzskata, ka to ir vairāk nekā četri simti. Jebkurā gadījumā skaitlis ir iespaidīgs un liek nopietni apdomāt iespēju iekļaut medu ēdienkartē, ja vien tas jau netiek darīts. Medus galvenā sastāvdaļa ir ogļhidrāti – glikoze, fruktoze, saharoze un citi. Īpaši vērtīgi medus fermenti, to ir piecpadsmit, un tie visi paātrina organismā notiekošos procesus. Medus ir arī bagāts gan ar makroelementiem, gan mikroelementiem, turklāt proporcijās, kas radniecīgas to attiecībai cilvēka asinīs. Bišu zeltā jeb medū netrūkst arī organisko skābju, aminoskābju un vitamīnu, kas uzglabājot neiet mazumā, jo pats medus jau ir dabisks konservants, tādēļ to pa karotītei notiesāt ir īpaši ieteicams ziemā un pirmajos pavasara mēnešos, kad organismam vitamīnu un citu vitāli svarīgu vielu sāk trūkt un nav īsti, kur tos dabiskā veidā uzņemt.

Tas, ka medus ir dabīgs produkts, vēl nenozīmē, ka to var ēst karotēm. Pret šo produktu jutīgiem cilvēkiem, strauji sākot uzturā lietot medu, var parādīties alerģiskas reakcijas, tādēļ medu ikdienas uzturā jāsāk lietot pakāpeniski – pa mazumiņam, kā arī jālieto ar mēru. Arī maziem bērniem medu nevajadzētu ļaut ēst, cik ienāk prātā, bet saprātīgās devās, un jāseko līdzi, vai neparādās kādas alerģiskas reakcijas.

Gan medus, gan ziedputekšņu un bišu maizes cenas atšķiras atkarībā no tā, cik produkts ir dabīgs un kādā vidē ievākts. Mēs piedāvājam tos iegādāties par izdevīgu cenu, īpaši ņemot vērā, ka mūsu sortimentā ir tikai dabīgi produkti, kas nākuši no ekoloģiski tīras Latvijas lauku vides.

Medus veselībai

Daudzi lieto medu, bet ne katrs zina, kā tas rodas. Izrādās, bites ievāc ziedu vai lapu nektāru, sajauc ar organisma sekrētiem un noglabā šūnās nogatavināšanai. Ar to gan mazo censoņu lielais darbs vēl nav galā – bites pa lāsītei vien nektāru pārvieto no šūnas uz šūnu, papildinot medu ar fermentiem, kas nodrošina vajadzīgās cukuru pārvērtības, turklāt vēl katru šūnu aizvāko ar vaska kārtiņu, lai ūdens neiekļūst un nesabojā labi organizēto procesu.

Kas noder bitēm, tas palīdz arī mums. Ne tikai senatnē, bet vēl arvien, jo nekādas ārējas pārvērtības cilvēku nespēj atraut no dabas. Medus palīdz remdēt sāpes un atjaunot vielmaiņas procesus, kā arī remdē nervu bojājumus, baro smadzeņu un sirds muskulatūras šūnas, kā arī palīdz cīņā ar iekaisuma procesiem – dziedē brūces, bet, iejaucot ūdenī un regulāri skalojot mutes dobumu, tas palīdzēs likvidēt mutē pārlieku saviesušos mikrobus.

Medus garaiņi palīdzēs, ja apsaldēti elpceļi, kā arī bronhiālās astmas gadījumā. Tautas medicīnā to lieto arī, lai noregulētu vēdera darbību un pievilinātu miega peli, remdētu tūsku un palīdzētu pēc saindēšanās. Ar medus šķīdumu var dziedēt acis, bet no medus pagatavota maska palīdzēs attīrīt ādu un to mīkstinās, kā arī remdēs ādas iekaisumu. Fruktoze, kuras medū netrūkst, palīdz uzņemt dzelzi, tādēļ arī medus ar riekstiem un ogām nav tikai našķis, bet arī lieliska kombinācija, lai stiprinātu organismu un palīdzētu tam tikt pāri vājuma brīžiem.

Medus īpaši ir ieteicams sportistiem, lai atjaunotu spēkus, un darba un citu rūpju pārņemtiem cilvēkiem, kuru organisms ir novājināts un kliedz pēc palīdzības. Medus tādu sniegs, gan ne uzreiz, bet pakāpeniski, turklāt efektīvāks būs tad, ja nedaudz tiks mainīts arī dienas režīms.

Medus diennakts deva pieaugušam cilvēkam ir ap simt gramu, bērniem – attiecīgi mazāka. Atšķaidītā veidā bišu sagādātais veselības stiprinātājs uzsūcas labāk, bet karstā tējā gan to nevajag likt – temperatūrā, kas augstāka par 40°C, tas zaudē krietnu daļu savu vērtīgo īpašību. Jāatceras, ka medus ir visnotaļ dabīgs produkts – bites to ievākušas pļavā vai mežā no dažādiem augiem un dažādā laikā, tādēļ, ja kāds atvērts medus podiņš nenes vēlamo rezultātu, bet parādās nepatīkamas sajūtas, der pamēģināt kāda cita bitenieka sarūpēto medu. Iespējams, tas ar Jūsu organismu sadraudzēsies labāk un sniegs gaidīto.

Ieteicams ir dažādu ziedu medus, jo tas, visticamāk, būs sabalansēts. Medus cenas atšķiras gan pēc tā veida – piemēram, meža, griķu, viršu vai kāds cits medus, gan izcelsmes – bitenieks ar vārdu noteikti piedāvās lielāku cenu, kā arī ekoloģiski tīrā vidē ievākts medus būs dārgāks. Mēs iesakām izvēlēties tīrā vidē dabīgi ievāktu dažādu ziedu medu. Šādu medu Jūs varat par izdevīgu cenu ērti pasūtīt mūsu interneta veikalā un saņemt Jums vēlamajā laikā.